czwartek, 27 sierpnia 2015

Gąsienice i Podkowy czyli...

...zlot militarny w Bornym Sulinowie.
W tym roku po raz drugi wybraliśmy się do Bornego Sulinowa na wyżej wymieniony zlot. Militaria jak militaria, jeśli kogoś - tak jak mnie nie kręcą to nie miałby zbyt dużej frajdy ;)
Większość osób musiała być jednak mocno zafascynowana, gdyż przeważały przebrania wszelakie. Od naszych po... hitlerowskie. Tak tak dwóch panów niemców przyjechało sobie na zlot jako oficerowie chyba wermahtu? Jak dla mnie lekka przesada, ale co tam...
Rodzina czarnoskórych obcokrajowców również zrobiła na mnie nie małe wrażenie, kiedy to jeden brat strzelał do drugiego, a drugi jak na filmie udawał, że umiera. Mistrzostwo świata normalnie ;)
Oprócz tego mnóstwo stoisk  na których można było kupić wszystko, od umundurowania po atrapy broni wszelakiej. O alejce z jadłem typu kiełbasa i bigos nie wspominając.
Nie można też zapomnieć o czołgach, pojazdach opancerzonych, awionetkach. Większością można się było przejechać, a nawet przelecieć.
Moim celem było jednak zupełnie coś innego. Najbardziej zależało mi na pokazie grupy rekonstrukcyjnej 8 Pułku Strzelców Konnych z Chełmna. Chłopaki dali czadu!
Był pokaz musztry, skoki przez lance, ułana i leżącego konia! Były zawody w zbieraniu przedmiotów na punkty i czas oczywiście na koniu ;), był pokaz cięcia szablą łozy i wreszcie pokaz jazdy konnej dwuosobowej. Sami popatrzcie.
Musztra
Zapoznanie z publicznością ;) Pan Ułan miał nosa i od razu znalazł konioluba ;)
Na łoze!
Dla nie wtajemniczonych obiektem ataku była wierzbowa witka wbita w ziemię
Jazda w duecie
Oczywiście zdjęć jest dużo więcej. Mam też filmy bo jakże by inaczej :)
Super sprawa zobaczyć taki pokaz na żywo. No i te wierzchowce, cud, miód i orzeszki :)
Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Bardzo piekne konie, dziekuje za zdjecia,pozdrawiam cieplo

    OdpowiedzUsuń
  2. O rany!!!! Ale chłopki dają czadu;))) Zazdraszczam;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Co roku nasz syn jeżdzi na zlot, W tym roku też był i jak zwykle był bardzo zadowolony. Pozdrawiam !!!!!

    OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga

Szukaj na tym blogu