czwartek, 19 marca 2015

Oby do przodu ;-)

Przede wszystkim chciałam podziękować za wszystkie dobre słowa pod poprzednim postem. Chciałam również podziękować Anulkowi za cudna niespodziankę. Wczoraj dotarła do mnie paczka. Króliczek jest świetny. Bardzo dziękuję :-)
U nas idzie na przód.  Pomidory nareszcie rosną. Już wykielkowaly. Po gnojowniku został tylko ślad w postaci piasku na środku podwórka. W przyszłości jak się uda ułożymy tam bruk. Wędzarnia  stoi. Nie ważne, ze montowana była przy latarkach. Ważne, ze jest i działa. Ma za sobą już dwa wedzenia, nie licząc wczorajszego podwedzania kości do bigosu. Takie mamy cudeńko :-)
Miało nie być o kozach, wiec tylko sloweczko.  Pierwsze dojenie za mną :-) Było to dojenie próbne, poczynione tylko dlatego, że Brodzia nie chciała dać sie dzieciakom wydoić i baliśmy się czy jakiegoś stanu zapalnego nie ma. Na szczęście wszystko jest w porządku.
Królica się okocila. Życie to nie bajka i niestety dwa maluchy były martwe. Zostały chyba cztery. Tyle udało nam się ukradkiem naliczyć przy dosypywaniu paszy.
Dotarł do nas pług i talerzowka. Kamień z serca. Będzie miał w końcu Mąż czym pracować bez niczyjej łaski. Pokażę jeszcze fotę z akcji na podwórku

Foty oczywiście z końcówki prac. Takich przyczep tam z 10 weszło. 
I jakoś leci. Na szczęście do przodu ;-)
Pozdrawiam

4 komentarze:

 1. Kasiu rewelacja! jaki wędzaczek cudowny, na pewno smakowitości z niego będą wyciąganie, co swojskie to swojskie;) pamiętam czas gdy mój tata wędził na działce razem ze mną, niestety te czasy już nie wrócą;( ale trzeba iść do przodu jak napisałaś, piękna okolica i piękne firany w oknach;) i niespodzianka dotarła;) dobrego dnia dla Was!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swojskie wędliny zwłaszcza w dobie płynów wedzarniczych sa nie do podrobienia. Czasami tez żałuję, ze nie da się wrócić czasu. Za to pozostają nam na zawsze piękne wspomnienia. Jeszcze raz pięknie dziękuję za niespodziankę :-)

   Usuń
 2. Fajnie! U mnie by sie przydało podnieść podwórko z jednej strony, bo mam od sąsiadów spływy ;)
  Słonko świeci, wiosna pomału, robota czeka!:)
  pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słonko świeci i od razu chce się żyć :-)

   Usuń

Archiwum bloga

Szukaj na tym blogu