poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Czyżby faktycznie wio...?

Nie wierzę w widok jaki od dwóch dni mamy za oknem. Słońce, śnieg spływa aż miło i ciepło jest. Boję się jednak głośno ogłosić, że to już wio..na żeby nie zapeszyć :)

 
Na podwórzu błoto aż nie miło wychodzić. Utonąć normalnie można, ale co tam jak jeszcze trochę słoneczko przygrzeje to i błoto wyschnie. Ptaszyska wszelakie wesoło wyśpiewują, a szpaki uwijają się wokół dziupli w naszej jabłoni. I widziałam prawdziwego bociana! Kołował wysoko nade mną, a jako, że nauczona doświadczeniem bez aparatu się już za próg nie ruszam strzeliłam mu fotkę na dowód :)
Doświadczenie było takie, że pierwszy raz odkąd tu mieszkam pojawiły się w zaroślach gile i siedziały tak bliziutko, że aż same prosiły się o fotkę, a ja nie miałam aparatu...
Ja z tej ogólnej radości połamałam dziś trzonek od wideł, a jako, że męża w domu nie ma nadeszła przymusowa przerwa w pracach ogrodowych. Wcześniej wysiałam jednak w foliaku rzodkiewkę, sałatę, kalarepę, rukolę, posadziłam kilka cebulek na szczypior, a w skrzynkach umieszczonych również pod folią posiałam kwiaty wszelakie. Będą więc tego roku różnorakie astry, cynie, lwie paszcze oraz zatrawian. Jak odnajdę nasiona to wysieję chyba również aksamitki i nasturcję. Na noc oczywiście w razie przymrozków będą dodatkowo okrywane włókniną.
Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo to moje pierwsze doświadczenie z wysiewaniem kwiatów w skrzynkach ustawionych w folii. W poprzednich latach skrzynki chowałam na noc do gospodarczego, a w chłodniejsze dni wystawione na zewnątrz były dodatkowo przykrywane szkłem.
Poza tym zwierzątka bardzo zadowolone wygrzewają się w słońcu


Nawet mucha się pojawiła :)
Od razu jakoś się tak bardziej optymistycznie zrobiło.
Ponadto w sobotę w ramach realizacji marzenia posiadania własnych koni byłam na pierwszej od kilku lat lekcji jazdy konnej. Sąsiadka zapoznała mnie z pewną bardzo obrotną i fajnie prowadzącą lekcje trenerką. I chociaż owa pani dopiero zaczyna pracę we własnym gospodarstwie (trenerem jest od lat, ale teraz poszła w końcu "na swoje") i nawet maneżu jako takiego nie ma, zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Ponieważ w swoim życiu miałam doczynienia z wieloma trenerami/trenerkami (nie koniecznie z własnej inicjatywy) wiem co mówię :). Nie powiem żeby szło mi rewelacyjnie. Jednak długa przerwa robi swoje, ale równowaga zachowana, dosiad prawidłowy i nawet nagły galop spowodowany spłoszeniem się konia nie wytrącił mnie z siodła, ani nie spowodował ataku paniki :). Szkoda, tylko że zakwasy po tej lekcji mam do dziś :). Co również ważne dawna kontuzja, która w pewnym sensie była pośrednim z powodem zaprzestania przeze mnie stałych treningów nie dała o sobie znać więc jest nadzieja, że będzie tylko lepiej.
Na koniec pokażę jeszcze część moich pomidorów i papryki, które aż proszą się o wysadzenie na miejsce stałe

Pozdrawiam ciepło!

9 komentarzy:

 1. Rzeczywiście warzywka chętnie by wyszły na dwór :))) Jak pogoda (słoneczna) się utrzyma, to może je do foliaka na hartowanie zanieś? Dobrze im to pewnie zrobi. U moich Rodziców w foliaku 28*C !
  u mnie jeszcze nie ma zawilców. Bardzo je lubię :D
  Acha, gratuluję lekcji jazdy konnej po latach! To musiało być przeżycie! :)
  Pa,pa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero dojrzałam, że to przylaszczki ;)))U mnie siedzą pod śniegiem. Ale już nie długo! Hura!!!

   Usuń
  2. Mam taki zamiar z tym hartowaniem. ponieważ jednak foliak mam spory kawałek od domu muszę poczekać aż przestanie wiać, bo teraz nie da rady wynieść pomidorasów żeby ich nie połamało niestety. Życzę szybkich roztopów ;)

   Usuń
 2. Piękne pomidory!
  Foliaczek i ja w tym roku stawiam, nie mogę się doczekać :D
  Boćki też widziałam, ale wio... u nas takiej jeszcze nie ma. Śnieg, śnieg, śnieg.. a wczoraj tak śnieżyło, że ręce opadały!
  Za to dziś słonko piękne i oby tak dalej!
  Dobrego tygodnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z dnia na dzień zapowiadają, że ma być coraz cieplej, więc śnieg już pewnie długo nie zabawi :) Wzajemnie dobrego tygodnia

   Usuń
 3. ...jak muchy się pobudziły, to wiosna już jest! hihi!;)
  U mnie już po krokusach, obecnie kwitną żonkile i tulipany mają pąki...
  Masz bardzo dorodne sadzonki pomidorów i papryki... To dało mi kopa i muszę koniecznie swoje nasionka dzisiaj wysiać! Także lecę do piwnicy po doniczki, ziemię i do dzieła!
  Pozdrawiam z Köln...
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam nową obserwatorkę serdecznie :)
   Tulipanów to ja się nie mogę doczekać, ale do pąków im niestety jeszcze daleko. Na siew pomidorów i papryki już najwyższy czas, mam więc nadzieję, że udało Ci się wczoraj plan wykonać.
   Również pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Udało, udało!
   Teraz tylko trzeba cierpliwie poczekać.... ;)

   Usuń
 4. WITAM CIEBIE- pozdrawiam wiosenne mimo pochmurnego nieba nad Bałtykiem,w wolnej chwili zapraszam w odwiedzinki.Miłego popołudnia

  OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga

Szukaj na tym blogu