poniedziałek, 4 marca 2013

Ogrodowe porządki

Ledwo słońce zaświeciło a od razu czas szybciej płynie! Weekend zleciał jak z bicza. Odwiedził nas mój Tata z Babcią. Całą sobotę spędziliśmy w ogrodzie. W efekcie mamy przyciętą starą gruszę i dwie jabłonie. Drzewa były bardzo wysokie i owoców nijak nie można było oberwać, a te które spadły też nie bardzo się do czegokolwiek nadawały. Dlatego podjęliśmy nie łatwą decyzję o przycięciu ich na wysokość. Mam nadzieję, że im to za bardzo nie zaszkodzi. Potem było ognisko, kiełbaski i pieczone w popiele ziemniaki. Ale się stęskniłam za tym smakiem! Dzięki akcji przycinania drzew pozyskałam tez sporo witek do wyplatania koszy. Uprzątnęłam też do końca rabaty kwiatowe. W niedzielę niestety mimo słońca było bardzo zimno z powodu silnego wiatru, dlatego też odpoczywaliśmy w rodzinnym gronie :) A co mnie najbardziej cieszy zakwitły pierwsze przebiśniegi i krokusy!

Foxi zapamiętale ćwiczyła umiejętność wspinania się na drzewa :) A taki widok na naszej łące zastałam 1 marca
 Po chwili zostałam dostrzeżona
 i zignorowana :)
Dziś prac ogrodowych ciąg dalszy.
Pozdrawiam!

3 komentarze:

 1. Witaj. Ognisko i przycinanie drzew brzmi już całkiem wiosennie i jeszcze te widoki - miło popatrzec i pomarzyć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurcze! Piękne krokusy a przebiśniegi jeszcze piękniejsze!
  U nas jeszcze śnieg :/
  A drzewkom na pewno nie zaszkodziłaś. Będzie pewnie mniej owoców, ale będą bardziej dorodne :) u mnie też przycina tato ;) a psiaki jakie sprytne!
  Pozdrowienia z jeszcze zimowych Mazur :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasiku, też mamy do przycięcia jabłonie, i stare, i młodsze, ale za bardzo nie wiemy, jak się zabrać do tego, pewnie zrobimy to tak, jak serce dyktuje, wbrew sztuce ogrodniczej; już krokusiki? bo przebiśniegi mamy; ależ zmyślne psiaki, chociaż mieliśmy kiedyś Nera, który zapędził się za kotem na gruszę i trzeba go było zdejmować; pozdrawiam wiosennie.

  OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga

Szukaj na tym blogu